Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Локо с тежка домакинска загуба от Левски в U17
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:07 / 23.10.2016Коментари (0)2464
© ПФК Локо Пд
Юношите на Локомотив до 17 години допуснаха домакинско поражение от Левски (София) с 0:3. Двубоят се игра на изкуствения терен на Лаута и бе част от 10-ия кръг на Елитната група.

Срещата започна отлично за черно-белите, които можеха да поведат още в първата минута. Прехвърлящ удар на играч на Локомотив бе избит с върха на пръстите от стража на Левски и мина на сантиметри от страничната греда. При последвалият корнер нов опасен шут мина над напречната греда на гостите.

В 8-ата минута диагонален изстрел на Ияд Хамуд бе спасен от вратаря на сините. Въпреки усилията на Локомотив, гостите първи откриха резултата в 10-ата минута след удар от границата на наказателното поле.

Това не отказа момчетата на Христо Телкийски и те продължиха да търсят гола. В 25-ата минута мощен шут на Даниел Чаушев бе избит в корнер.

През второто полувреме доминираше битката в центъра, а положения пред двете врати почти липсваха. В 70-ата минута Левски стигна до втори гол в мача след точен удар в левия ъгъл на вратаря Стефан Дафовски.

В 73-ата минута Петър Шопов центрира опасно от дясно, но вратарят на Левски се намеси и изби топката. В 79-ата минута Левски отбеляза трети гол след неразбирателство в защитата на черно-белите.

След този мач Локомотив се намира на 10-то място във временното класиране на Елитната група до 17 години. В следващият кръг "смърфовете" гостуват на Спартак (Пловдив). Двубоят е на 3 ноември от 14:00 на стадион "Тодор Диев".