Мъка, много мъка на Лаута...

Коментари (24)
19:23 / 21.10.2016
13499
Локомотив (Пд) и Дунав завършиха 0:0 в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят на Лаута бе първи за черно-белите след напускането на треньора Илиан Илиев. В негово отсъствие пловдивчани бяха водени от клубната легенда Христо Колев - Бащата.

Равенството затвърди мнението, че Локо се намира в криза, като това бе 3-и пореден мач без победа на Лаута (две загуби от Пирин и Локо ГО и равенство срещу Дунав).

От своя страна пък Дунав продължи серията си на 5-и пореден двубой без победа в Първа лига.

Още в 5-ата минута Локо създаде най-чистото си положение за целия мач. Веселин Марчев изведе Дани Кики в чиста позиция, но след удара му, вратарят Мартин Луков спаси.

20 минути по-късно Дани Кики напредна фронтално, но бе фаулиран от капитана на Дунав Диян Димов около дъгата пред наказателното поле. Мартин Камбуров пробва директен шут от отсъдения фаул, но не сполучи.

В 34-ата минута отново Дани Кики се озова на стрелкова позиция, но и този път Мартин Луков показа завиден рефлекс и изби с крак.

Последваха две добри възможности за гостите от Русе. Първо Самир Аясс се възползва от дупка в защитата на пловдивчани и стреля към вратата, но топката мина ниско покрай лявата греда.

В 38-ата минута Мирослав Будинов намери пролука в защитата и стреля, но вратарят Ел Харуби отново беше на мястото си и изби топката.

В началото на второто полувреме при икзючително опасна атака от страна на Дунав, Веселин Марчев изчисти топката от гол линията.

В 57-ата минута Мартин Камбуров за втори път имаше възможност да изпълни своя специалитет - пряк свободен удар. Топката обаче отново мина над вратата в аут.

Четвърт час преди края бе последната чиста възможност за Локо. Капитанът Мартин Камбуров изскочи сам срещу Мартин Луков, но вратарят на Дунав пак се отличи със страхотно спасяване.