Достойно представяне на Гришо във финала срещу Анди Мъри

Коментари (2)
16:46 / 09.10.2016
2477
Григор Димитров се представи достойно срещу световния №2 Анди Мъри, но загуби финала на тенис турнира в Пекин (Китай) с 4:6, 6:7(2). Мачът продължи час и 58 минути.

Шотландецът направи един пробив в сервирането на Гришо и дова бе достатъчно да вземе първия сет.

Във втория Анди Мъри отново проби първата ни ракета и дори сервираше за мача при 5:4 в своя полза. Точно тогава Гришо върна пробива и изравни резултата - 5:5. След това двамата си размениха по един гейм, за да се стигне до решителен тайбрек. В него нервите на Мъри се оказаха по-здрави и той затвори двубоя след 7:2 в тайбрека.

Това беше 11-ият сблъсък между двамата тенисисти, а британецът вече води с 8:3 победи в общия баланс.

Григор Димитров игра своя първи финал в силния турнир в китайската столица, който бе с награден фонд 4,165 милиона долара.

Освен това хасковлията, който в момента е №20 в световната ранглиста, записа 9-и финал на ATP турнир и 3-и за настоящия сезон след Сидни и Истанбул.

Припомняме, че Гришо има 4 титли от турнири на АТР, но последният му трофей е от средата на юни 2014 година.