Днес започна най-силният турнир в България "Локомотив Пловдив Къп"
Днес започна най-силният футболен турнир в България за деца от набор 2005, организиран от Локомотив Пловдив, установи Plovdiv24.bg. Надпреварата "Локомотив Пловдив Къп" е с международно участие и е в чест на 90-годишния юбилей на черно-белите.
Мачовете се играха днес от 9:00 до 14:00 часа на градския стадион "Пловдив", като ще продължат и утре (4 септември) от 9:00 до 14:00 часа.
За отличието ще спорят деца от най-добрите отбори в България и в Източна Европа в тази възраст, като домакините ще бъдат представени от два отбора.
Отборите са разпределени в две групи, както следва:
ГРУПА А
Локомотив Пд-1
Орлета Пазарджик
Академия Горан Пандев (Македония)
Марица Пловдив
Тестепе Истанбул (Турция)
Феър Плей Охрид (Mакедония)
ГРУПА Б
Галатасарай (Tурция)
ФК Царско село
Национал София
Локомотив Пд-2
Левски Паталеница
Ботев Пловдив