Гришо почна победоносно US Open, чака го лек съперник

3378

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на Откритото първенство на САЩ. Поставеният под номер 22 в основната схема българин се наложи с 6:2, 6:4, 7:6(7) срещу Иниго Сервантес (Испания) в мач от първия кръга в Ню Йорк.
Така хасковлията, който е №24 в света в момента, ще мери сили във втория кръг срещу Жереми Шарди от Франция. Той отстрани в първия си двубой участващия с "уайлд кард" Майкъл Мо.

29-годишният французин е 55-и в световната ранглиста. Той и Гришо са играли до този момент 3 пъти, като хасковлията има две победи.


Още по темата: Григор Димитров на US Open 2016
Всички новини по темата: (3)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!