Втори медал от Балканиада за трима пловдивчани от Виктория Волей

2690

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години спечели бронзовите медали от Балканиадата за младежи под 20 години, която завърши в сръбския град Върнячка Баня.

Това стана факт, след като нашите победиха Черна гора с 3:1 (25:19, 25:17, 23:25, 25:16) гейма в последния си мач от надпреварата.

За водения от селекционера Христо Райчев тим играха трима състезатели на Виктория Волей (Пловдив) - Димо Димов, Петър Шойков и Стоян Димитров.

Това е втори медал от Балканиада за тях през настоящата година. Припомняме, че младите национали спечелиха сребърните отличия от Балканиадата в Добрич във своята възраст, която бе през месец юли.

Балкански шампион от Върнячка Баня стана отборът на Турция, който победи домакините от Сърбия с 3:1 (25:16, 20:25, 25:19, 25:22) гейма.

Крайното подреждане изглежда така: 1. Турция, 2. Сърбия, 3. България, 4. Босна и Херцеговина, 5. Румъния, 6. Черна гора.


Още по темата: Виктория Волей - сезон 2015/2016
Всички новини по темата: (98)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!