Бивш капитан на Локо с първи гол в Румъния
Бившият капитан на Локо (Пд) Христо Златински се разписа от дузпа за Университатя Крайова при драматичното поражение с 2:3 като гост срещу Поли Тимишоара в среща от 5-ия кръг на румънското първенство.
Халфът изигра пълни 90 минути, както и бившият защитник на Ботев (Пд) Апостол Попов. Двамата получиха по един жълт картон в мача.
Златински изравни за 1:1 в 61-ата минута след точно изпълнение на дузпа. Това бе негов първи гол за новия сезон.
Третият гол за домакините от Поли Тимишоара също падна от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение на Апостол Попов.
Загубата остави тима на Университатя на 4-о място в класирането с 9 точки. Лидер е Динамо Букурещ с 11 точки.