Спортните новини: Днес (28) | Вчера (23)
Ботев загуби от отбора на Чандъров, бивше "канарче" вкара два пъти
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:24 / 10.08.2016Коментари (0)2352
© ПФК Ботев Пд
Ботев допусна загуба с 1:3 от Септември (София) в контролна среща при юношите до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Ангел Кънчев" в Трявна и бе част от подготвителния лагер на двата тима. Собственик на Септември е финансовият благодетел на "канарчетата" Румен Чандъров.

Наставникът на "жълто-черните" Стефан Стоянов заложи в стартовия си състав предимно на играчи, родени през 2001 година, а в редиците на "канарчетата" личаха и имената на Станислав Шопов и Станислав Работов, които са от набор 2002. Срещата със столичани пропуснаха контузените Димитър Тонев, Тодор Петков и Илиян Томов.

В 15-ата минута тимът на Септември поведе в резултата след безумна грешка в отбраната на Ботев. Томас Тотков се опита да върне топката към вратаря Стелиан Ангелов, но подаването бе твърде слабо и бе пресечено от Емил Колев, който останал очи в очи със стража не пропусна - 1:0. След попадението Колев демонстрира уважение към доскорошните си съотборници и не се зарадва след реализирането на гола.

В 59-ата минута резултатът бе изравнен. "Жълто-черните" осъществиха прекрасна продължителна акция в половината на септемврийци, която завърши с извеждащо подаване към Веселин Фърцов и той от няколко метра се разписа за 1:1.

В 71-ата минута Васил Богданов допусна топката по елементарен начин зад гърба си и тя бе овладяна от Емил Колев, който остана сам срещу Рангел Рангелов и пусна кълбото покрай вратаря, след което на празна врата вкара втория си гол в двубоя за 2:1. След 4 минути интригата бе убита с трети гол за Септември, дошъл след изпълнение на ъглов удар и нова груба колективна грешка в защитата на Ботев.

Следващата контрола на "канарчетата" е в петък от 19:30ч. срещу Монтана.