50 000 долара за Гришо след втора победа в Торонто

09:47 / 28.07.2016
1498
Григор Димитров победи Денис Шапaвалов с 6:4, 6:3 и се класира за третия кръг на Мастърса в Торонто. 17-годишният канадец, който е №370 в света, започна ударно мача и след ранен пробив поведе с 3:1.

Българинът обаче върна брейка и изравни за 3:3, а до края на сета загуби само още един гейм.

През втората част Григор успя да пробие за 3:1, след което до края на срещата нямаше проблеми да гарантира своя успях.

Следващият съперник на Димитров е Иво Карлович, с когото за последно се срещнаха на турнира в Истанбул през май - 7:6 (0), 7:6 (2) за Димитров. Срещата с хърватската "машина за сервиси" е тази вечер.

С успеха Гришо си гарантира 90 точки за ранглистата и малко над 50 000 долара от наградния фонд.