Интересна статистика: За 4-и път шампионатът почва с дербито на Пловдив

3937

Ботев и Локо се сблъскват в първи кръг на първенството за четвърти път в историята.

Последният такъв случай е отпреди 44 години, когато на 9 септември 1972 г. "черно-белите" бият с 4:3 в епичен сблъсък.

В предните два обаче победата е за Ботев, а както се подразбира, дербито никога не е завършвало наравно.

На 13 август 1967 година "канарчетата" печелят 1:0 с автогол на Илко Бекяров, а два сезона по-късно "жълтите" удрят големия враг с 3:1, пише "Меридиан мач".

Срещата ще се играе в Бургас, защото стадионът на Ботев все още не отговаря на изискванията за мач от елита.

Това е вторият случай, в който Битката за Пловдив е извън града. През 2014 г. двубоят се състоя в София и бе спечелен с 2:1 от "канарчетата".


Още по темата: Ботев - Локо 30.07.2016
Всички новини по темата: (72)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!