Трима колоездачи на "Цар Симеон 1898" представят България за Балканиада

1122

Трима млади колоездачи на "Цар Симеон 1898" (Пловдив) представят България на Балканското първенство на шосе за мъже в Албания. Велизар Фурлански, Николай Генов и Иван Алберт Ажи бяха повикан в представителния мъжки национален отбор на България до 23-годишна възраст, което започва днес в албанския град Албасан.
18-годишните пловдивчанин ще защитава честта на нашата страна на Балканиадата, заедно със състезателя на "Хемус" - Троян Станимир Чолаков.
Триото от "Цар Симеон 1898" ще дебютират за първи път на Балканиада в мъжкото колоездене на шосе.
Балканското първенство в Албания е в два състезателни дни. Надпреварата традиционно включва индивидуално бягани по часовник на 45 км и общ стар от 170 км.
"Не се притесняваме, че ще бъдем дебютанти при мъжете. Ще дадем всичко от себе си, за да спечелим медал, имаме сили за успешно представяне, освен това, националното трико много задължава", коментира Николай Генов от името на тримата с Ажи и Фурлански.

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!