Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:37 / 30.06.2016Коментари (0)2982
Ботев (Пловдив) победи с 5:3 след дузпи Черно море (1:1 в редовното време) на финала на държавното първенство по футбол при децата, родени 2001 г. Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Така жълто-черните станаха шампиони на Българлия в тази възраст.

"Моряците" откриха резултата с куриозен гол. Кристиян Парашкевов шутира директно от пряк свободен удар от около 35 метра. Вратарят Марио Усков явно не беше подготвен или пък подцени ситуацията.

Преди това два пропуска направи Кристиян Добрев от Ботев - в 5-ата и 12-ата минута. Особено втората ситуация бе идеална - нападателят се освободи от защитата на Черно море, но от чиста позиция шутира в аут.

Малко след гола "канарчетата" изтърваха отново - този път чрез Иван Василев.

В края на полувремето Добрев едва не изравни суперефектно. Вратарят на варненци Иван Дичевски излезе напред и изби топката с глава в тъч. "Жълто-черните" реагираха бързо и Добрев пробва удар от над 40 метра, но топката с малко прехвърли рамката.

В 55-ата минута Кристиян Добрев вкара страхотен гол, като си проправи път към вратата отдясно на нападението и порази горния десен ъгъл на Дичевски - 1:1.

Малко преди това Димитър Пройчев удари греда за Ботев от свободен удар, отсъден заради нарушение на вратаря Иван Дичевски срещу откъсващия се Добрев.

Последваха силни минути за "канарчетата". В началото на втората част обаче двубоят беше "заспал". Пловдивчани атакуваха, но варненци се справяха с набезите им.

"Канарчетата" понесоха удар преди дузпите - Добрев получи контузия и бе заменен. Въпреки това те имаха късмет в рулетката на 11-метровите удари и вдигнаха купата на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Вижте кадри от радостта на пловдивчани и награждаването им във видеото, което ни беше изпратено от наш читател.