Позор за Англия! Исландци поднесоха най-голямата сензация на Евро 2016

Коментари (2)
23:53 / 27.06.2016
2589
Англия бе опозорена! Безобразният тим на селекционера Рой Ходжсън напусна безславно Европейското първенство по футбол във Франция.

Въпреки че бе сочен като един от фаворитите за титлата, отборът на Англия допусна шокираща загуба от Исландия с 1:2 на осминафивал в Ница.

Така исландците ще играят на четвъртфинал срещу домакина Франция на стадиона в Лил.

Още в 4-ата минута вратарят Ханес Халдорсон фаулира абсолютно ненужно Рахим Стърлинг почти до аутлинията и съдията отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе Уейн Рууни за 1:0.

Две минути по-късно обаче Рагнар Сигурдсон изравни с шут от 5-6 метра, като атаката на исландците започна с 30-метрово хвърляне на тъч.

В 18-ата минута Исландия шокира съперника си с втори гол. Отбраната на Англия изпусна Колбейн Сигторсон, който шутира прецизно, а вратарят Джо Харт не успя да реагира добре и топката влезе в мрежата.