Европа ще има нов шампион! Италия си отмъсти на Испания

Коментари (2)
21:13 / 27.06.2016
1987
Европа ще има нов шампион по футбол. Това стана факт, след като досегашният отбор №1 - Испания, бе детрониран от Италия.

Скуадра Адзура удари иберийците с 2:0 и вече е на четвъртфинал, където ще се изправи срещу световния шампион Германия.

По този начин Италия се отмъсти на Испания за жестоката загуба с 0:4 във финала на Евро 2012.

Джорджо Киелини откри за Скуадрата в 33-ата минута след недобра намеса на вратаря Де Хеа. Той отби лошо изстрел от фаул на Едер, след което Дзакерини стигна до топката и я подаде към Киелини, който опъна мрежата.

В добавеното време на мача Дармиан центрира към Грациано Пеле и нападателят на Саутхямптън засече с край за крайното 2:0.

Иниеста на два пъти, Пике и Мората имаха добри възможности да отбележат, но вратарят на Италия Джиджи Буфон бе повече от блестящ и отрази всичко възможно.