Белгия записа рекорд на Евро 2016, Еден Азар се отпуши

08:56 / 27.06.2016
1405
Белгия разгроми Унгария с 4:0 и се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство във Франция. Това бе най-изразителната победа от началото на шампионата.

Успехът е и рекорден в цялата история на белгийците на подобен форум. По този начин воденият от селекционера Марк Вилмотс отбор ще срещне Уелс за място на полуфинала.

Белгийците откриха резултата още в 10-ата минута, когато Тоби Алдервейрелд се разписа с глава.

Последва истинска "буря" през втората част, когато мачът бе решен с нови два гола в рамките само на 2 минути.

Влезлият като резерва Миши Батшуай вкара за 2:0 в 78-ата минута при първото си докосване до топката.

Капитанът Еден Азар реши всичко в 80-ата с чудесен фронтален изстрел от 15-ина метра. Това бе първо попадение за звездата от европейско или световно първенство.

В самия край на мача друга резерва - Караско, отбеляза за 4:0.