Спортните новини: Днес (1) | Вчера (26)
Отново шестица за малките "канари" срещу Монтана
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:19 / 08.06.2016Коментари (0)2023
© ПФК Ботев Пд
Ботев постигна нова изразителна победа над Монтана и се класира за 1/4-финалите от Републиканското първенство за набор 2001. В мач-реванш от 1/8-финалите "канарчетата" се наложиха с 6:0 над "сините" и с общ резултат 12:1 продължават напред. Срещата се игра на естествен терен №1 в "Коматево" и заради протоколния си характер не привлече много публика и бе наблюдавана от около 50 зрители.

И в този двубой "жълто-черните" се появиха на терена с 11 тениски, които образуваха текст "НАСЕ С ТЕБ СМЕ", като по този начин за пореден път ботевистите демонстрираха подкрепата си към своя съотборник Атанас Янков. Освен това, на ръкавите на официалните екипи на "канарчетата" бяха изписани инициалите на Наско, както и любимият му номер - 22.

В 8-ата минута Теодор Митрев получи центриране отляво от Станислав Шопов и с премерен удар откри резултата - 1:0.

В 31-ата минута Теодор Митрев изведе Иван Василев зад "синята" защита и нападателят без проблем преодоля вратаря за 2:0. След само 120 секунди "жълто-черните" отново се разписаха, след като Станислав Шопов пусна пас към Благовест Данчев, който очи в очи със стража не пропусна - 3:0.

В 40-ата минута Шопов шутира от 15 метра, стражът изби и топката попадна в Теодор Митрев, който с премерен удар реализира втория си гол в срещата за 4:0.

В 50-ата минута Станислав Шопов разтресе левия страничен стълб с удар от ъгъла на наказателното поле. В 51-ата минута, след продължително лечение на контузия, в игра се появи Кристиан Добрев.

В 57-ата минута Благовест Данчев пусна пас към Иво Казаков, а роденият през 2002 година с точен удар в долния ляв ъгъл покачи на 5:0.

Крайното 6:0 фиксира Кристиан Добрев, който бе изведен от Иво Казаков сам срещу стража и след като пусна топката покрай него я вкара във вратата.

Жребият за следващия кръг е в петък от 11:30 часа в офисите на БФС на Националния стадион "Васил Левски". Мачовете от 1/4-финалите са на 14 и 17 юни.