Жребий размина Ботев и Локо на силен турнир

09:15 / 30.05.2016
1861
Жребият за предварителните групи за купа "Хеброс бус" размина отборите на Ботев (Пд) и Локомотив 1926 (Пд) и те ще могат да се срещнат чак на финалите на футболния турнир за деца от набор 2004, който ще се проведе на 31 май (вторник) и 1 юни (сряда) в село Калояново.

Домакините от Калояново ще срещнат тима на "канарчетата" в мача на откриването във вторник от 9.00 часа. Победителят в този сблъсък ще срещне на полуфиналите същия ден от 12.45 часа по-добрия измежду Марица (Пд) и Металик 1938 (Сопот).

В група "Б" децата на Локомотив 1926 (Пд) ще играят в първия си мач във вторник от 10.30 часа срещу връстниците си от Левски (Карлово), а при успех съперник на полуфиналите ще е победителят от двубоя между Спартак С-94 (Пд) и тима на Брацигово, който е единственият представител на Пазарджишка област в схемата на турнира за купа "Хеброс бус".

Носителят на трофея ще бъде определен в мача за първото място, който ще започне в сряда от 11.15 часа. Преди това от 10.30 часа е малкият финал за третото място, а от 9.00 и 9.45 часа са двубоите съответно за 7-8 място и 5-6 място.

Всички 8 отбора ще получат пълна футболна екипировка и футболни топки, а за най-добрите по постове спонсорът на турнира е осигурил купи и индивидуални награди.

Мачовете ще се играят на нормален тревен терен на стадиона в Калояново в две полувремена по 20 минути. Тимовият лист трябва да включва максимум 18 деца, от които ще бъдат избрани вратар и 10 полеви играчи.

Няма предвидени ограничения в броя на смените, съобщиха организаторите на турнира за купа "Хеброс бус" от Асоциацията на българските футболисти (АБФ) и Зоналния съвет на БФС-Пловдив.