Тенисист на Локо-98 (Пд) стана шампион на България

1011

Завърши държавният турнир по тенис за юноши и девойки до 12 години, който се проведе на кортовете на ТК "Черноморец" в Бургас.
Шампион стана Янаки Милев ("Локо 98"-Пловдив) след драматичен финал срещу Адрияно Дженев ("Димитровград") с 6:3, 4:6, 7:5. Състезателката на ТК "Пазарджик" Ира Тодориева пък взе купата при девойките след успех над Вяра Михова ("Велто") с 6:3, 6:2.

Лидерите в схемата в турнира на двойки при юношите не допуснаха изненада и трофея остана за домакините от ТК "Черноморец". Избраният за най-добър млад спортист за месец април Динко Динев и Атанас Самаров дадоха само един гейм срещу съперниците си Георги Георгиев ("Свиленград") и Мартин Десподов ("15-40") - 6:1, 6:0.

При девойките първото място заслужи тандемът Михаела Цонева ("Кристи" Дряново)/Джулия Златева ("Тича" Варна). Двете победиха с 6:4, 6:4 Емили Манолова ("Димитровград") и Цвета Радева ("Плевен 90").

Турнирът премина при перфектна организация, като директор на състезанието бе Веселин Мирчев.

На 28 май започва държавното лично първенство до 12 г., което ще се проведе в ТК "Дема".

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!