Много детски усмивки в нетрадиционно състезание между Пловдив и Стара Загора
Нетрадиционно и изключително впечатляващо събитие се проведе в Стара Загора. Игра се първата детска приятелска среща между шахматните клубове "Пловдив" - Пловдив и "Траяна 2011" - Стара Загора.
Общо 80 деца до 14 години, по 40 от двата клуба, се състезаваха на шахматните дъски, на футбол и щафетни игри.
Един малък многобой, съчетал умствено и физическо напрягане в духа на предстоящия Ден на българския спорт.
Първо се проведе шахматният двубой, който се състоя в шахматния клуб на "Траяна 2011", намиращ се на десетина метра от Амфитеатъра в античния форум на римския град Августа Траяна.
В първия кръг, по две партии с разменни цветове, играха по 20 от по-напредналите деца от двата клуба, при контрола по15 минути.
Тук старозагорци поведоха с 23:17.
Във втория кръг при начинаещите Пловдив се наложи с 28:12. Така с общ резултат 45:35 пловдивчани спечелиха шахматната купа.
В следобедната почивка всички участници получиха грамоти и лакомства, благодарение на ГК ЛИПА.
След това отборите се отправиха към спортните игрища.
Първи на терена излязоха единадесеторките на най-малките (до втори клас). Старозагорци спечелиха с 2:0. При по-големите (4, 5, 6 клас) мачът завърши 2:2.
Така крайната победа и футболната купа отиде при домакините от Траяна.
След футбола момичетата и желаещите момчета започнаха щафетните игри. Равносметката от първата приятелска среща между първата детска среща между "Пловдив" и "Траяна 2011" е 1:1 - по една купа и за двата клуба - и много детски усмивки, а така също и на техните родители и треньори.