Спортните новини: Днес (26) | Вчера (28)
Ботев победи лидера в U19 и завърза интригата в групата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:35 / 16.05.2016Коментари (0)2162
© ПФК Ботев Пд
Ботев победи с 1:0 Славия в дербито от 32-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на един от естествените терени на базата в "Коматево" и бе изгледана от около 50 зрители.

В 70-ата минута Здравко Дерменов нахлу по десния фланг и бе съборен в наказателното поле на Славия, а съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Милко Георгиев, който прати кълбото в обратния на вратаря ъгъл за 1:0.

В добавеното време на срещата "жълто-черните" чистеха топката панически напред, но тя биваше спирана около централния кръг на терена, а вратарят на столичани бе непрестанно в наказателното поле на "канарчетата". В крайна сметка, ботевистите съумяха да задържат крехкия си аванс и взеха трите точки.

С победата си над Славия "жълто-черните" завързаха сериозно битката в топ 5. На първо място остават "белите" с актив от 67 точки и 29 изиграни мача. На второ място е Лудогорец, който има 66 точки, но е изиграл 31 мача.

Тройката допълва Литекс с 63 точки от 29 мача. Пловдивчани са на четвъртото място с 61 точки и 30 изиграни мача. Зад "канарчетата" е столичният Септември с 56 точки от 30 мача.