Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Ботев загуби шансове за тройката след равенство на Лаута
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:26 / 08.05.2016Коментари (1)3169
© ПФК Ботев Пд
Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в дербито от 31-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на централния терен в парк "Лаута" и бе изгледана от 600 зрители.

С равенството "канарчетата" загубиха шансове за класиране в призовата тройка.

Двубоят стартира по най-добрия възможен начин за "жълто-черните", които още в 5-ата минута откриха резултата. Атанас Пашалиев центрира от ъглов удар и Кристиан Димитров с глава вкара топката в мрежата, за радост на зрителите в гостуващия сектор.

В 22-ата минута резултатът бе изравнен, след груба грешка в отбраната на Ботев. Милко Георгиев се опита да върне към вратаря Симеон Симеонов, но подаването му бе пресечено от Георги Чукалов и нападателят отправи слаб удар, който притичалият Атанас Ташолов се опита да избие от голлинията, но в крайна сметка топката влетя във вратата за 1:1.

Така Ботев остана на четвърто място във временното класиране с актив от 58 точки, на само една от третия Литекс, който обаче е с два мача по-малко от "канарчетата".

"Смърфовете" се смъкнаха на 14-ото място, като са с равен точков актив с 15-ия Черноморец - 26 точки, но "акулите" са с мач по-малко.