Найденова си тръгва от Мароко със 110 точки и 1718 долара

17:11 / 28.04.2016
1716
Пловдивчанката Александрина Найденова отпадна на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл" на WТА в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди долара.

Нашето момиче и Жоржина Гарсия Перес (Испания) претърпяха поражение от водачките в схемата Татяна Мария (Германия) и Ралука Олару (Румъния) с 2:6, 7:5, 7-10 след 105 минути игра.

Българката и испанката започнаха колебливо и загубиха първите четири гейма в мача, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част Мария и Олару стартираха с пробив, но Найденова и Гарсия Перес веднага го върнаха, а след това реализираха нов пробив в 12-ия гейм, за да изравнят резултата.

В шампионския тайбрек германката и румънката поведоха със 7:4 точки и запазиха аванса си до края.

Найденова заработи 110 точки за световната ранглиста на двойки и 1718 долара.