Прекъснаха мач на Виктория Волей

09:19 / 20.04.2016
2121
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) не успя да се класира във финала за шампионската титла при юношите старша възраст.

Пловдивчани загубиха полуфинала от Държавното първенство срещу домакините от Марек с 2:3 (23:25, 25:8, 25:19, 24:26, 10:15) гейма.

Това бе 4-и пореден 5-геймов мач за възпитаниците на треньора Драган Иванов.

Двубоят в Дупница бе прекъснат за около 10 минути в средата на втория гейм заради разправии от страна на домакините със съдийската бригада. При резултат 14:12 за Виктория Волей съдията отсъди грешка в нареждането на Марек, което доведе до отнемането на точковия актив. Така двубоят продължи при 15:0 за Виктория Волей.

"Оранжевите" пропуснаха златния си шанс в края на четвъртия гейм, когато водеха с 23:21, но не успяха да затворят мача.

По този начин Виктория Волей (Пловдив) ще играе в малкия финал за 3-ото място срещу отбора на ЦСКА, който снощи загуби от Славия с 2:3 гейма.

"Изиграхме най-добрия си мач от финалите в Дупница. Доволен съм от представянето на момчетата, въпреки че имахме възможност да затворим двубоя. За съжаление не успяхме", заяви за официалния сайт на клуба треньорът на Виктория Волей Драган Иванов.