Няма прошка! Марица посегна към титлата след бой над Левски

3138
2

Волейболистките на Марица (Пловдив) не прощават този сезон. Жълто-сините направиха първата крачка към защита на шампионската си титла, след като удариха Левски (София) с 3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:14) гейма, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Двубоят се игра пред около 400 зрители в залата на ПУ "Паисий Хилендарски" и приключи след 110-минутна битка.
Това бе първи финален плейоф за титлата. Марица поведе с 1-0 победи, като се играе до 3 успеха от максимум 5 мача.
Двубой №2 е утре от 17,30 часа отново в залата на ПУ.
Най-добър реализатор в мача стана националката на Левски Мирослава Паскова, която записа 25 точки.
Над всички в състава на пловдивчанки бе опитната Радосвета Тенева, отчела се с 21 точки.  Капитанката Ани Радичева добави 16 точки за успеха.


Още по темата: Марица стартира четвъртфиналите срещу Шумен
Всички новини по темата: (69)

Виж коментарите (2)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!