Спортните новини: Днес (16) | Вчера (23)
Много слаб Ботев допусна тежка загуба от Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:23 / 17.04.2016Коментари (0)2311
© Пресслужба Ботев
Ботев допусна тежка загуба с 0:3 от Левски в мач от 28-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на естествен терен №1 на базата в "Коматево" и бе изгледана от около 100 зрители.

В пореден мач "жълто-черните" демонстрираха затруднение при реализиране на головите си положения и пропиляха куп ситуации пред противниковата врата. "Сините" бяха на обратния полюс, като успяха да оползотворят почти всички създадени положения.

Наставникът на "канарчетата" Иван Цветанов заложи в стартовия състав изцяло на футболисти, родени през 1999 година. Причината за това е, че специалистът запази момчетата от набор 2000 за битката с Локомотив от полуфиналите за Купата на БФС идния вторник.

Двубоят стартира с гол за столичани още в 34-ата секунда, когато топката бе изсипана към половината на Ботев, отбраната на пловдивчани заспа и Станислав Иванов, останал очи в очи със Симеон Симеонов, пусна кълбото покрай вратаря за 0:1.

В 11-ата минута Ангел Бастунов центрира отляво към наказателното поле на Левски и Милен Златков засече с глава, а топката се отклони от страничния стълб. След съприкосновението с гредата кълбото попадна в Здравко Жилов, който на 3-4 метра от вратата вместо да стреля реши да подава и пропиля златен шанс за изравняване.

В 26-ата минута, абсолютно нелогично на фона на показаното от двата отбора, Левски стигна до втори гол, дошъл след груба колективна грешка в отбраната на Ботев, а попадението отново бе дело на Станислав Иванов.

Ботевистите стартираха по безобразен начин и второто полувреме и инкасираха нов ранен гол във вратата си. Не бяха изминали и 60 секунди от началото на втората част, когато Станислав Иванов отне топката в половината на "канарчетата" и с удар от близка дистанция оформи своя хеттрик.

В 57-ата минута пловдивчани изпълниха три поредни ъглови удара пред вратата на "сините", като при два от тях се стигна до сериозно напрежение, но ботевистите не съумяха да отправят точен завършващ удар.