Марица разсипа ЦСКА пред погледа на Пушката и Димо Тонев

Коментари (2)
20:42 / 11.04.2016
2258
Волейболистките на Марица (Пловдив) показаха класа и се класираха за големия финал в Национална волейболна лига. Това стана, след като шампионките разсипаха ЦСКА с 3:0 (25:13, 25:12, 25:14) гейма, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Това бе втори мач от полуфиналната серия, която пловдивчанки затвориха с 2:0 победи. Мачът продължи точно 57 минути и бе изгледан от двама бивши национали - настоящият директор на мъжката Национална волейболна лига Евгени Иванов - Пушката и селекционерът на девическия национален отбор до 19 години Димо Тонев.

Най-добър реализатор в двубоя стана посрещачката на Марица Таня Събкова, която записа 14 точки. Центърът Милена Димова добави 8.

С толкова завърши и най-резултатната състезателка за ЦСКА Симона Димитрова.

Така Марица ще спори за титлата с тима на Левски, който днес победи Казанлък с 3:0 гейма като гост и също затвори полуфиналния плейоф с 2:0 успеха.

За златните медали се играе до три победи от пет мача, като първите две срещи са на 19 и 20 април.