Много драма в "маратонски" мач за пловдивска тенисистка

1812

Пловдивчанката Александрина Найденова загуби в решаващия втори кръг на квалификациите от тенис турнира в Богота (Колумбия), който е с награден фонд 250 хиляди долара.
Нашето момиче бе поставено под номер 11 в схемата на пресявките и загуби от шестата Каталина Пея (Аржентина) със 7:5, 4:6, 4:6.
Двубоят продължи рекордно дълго за тази фаза от надпреварата - 2:46 часа. 24-годишната Найденова доусна първа пробив за 4:5, но със серия от три поредни гейма достигна до обрат и спечели първия сет.

Във втората част Пея отново проби за 5:4, но този път успя да спечели подаването си и изравни резултата.

В третия сет Алекс навакса ранен пробив пасив, но в деветия гейм отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

Все пак пловдивският талант заработи 1020 долара от наградния фонд и 12 точки за световната ранглиста, в която заема 296-а позиция.


Още по темата: Александрина Найденова стартира от основната схема на турнир в Мексико
Всички новини по темата: (62)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!