Пловдивчанин грабна титлата от редовния сезон в САЩ

13:29 / 10.04.2016
2289
Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Кирил Меретев спечели титлата от редовния сезон на Националното колежанско първенство на САЩ по волейбол.

Това стана, след като неговият Бригам Йънг Юнивърсити Кугърс победи в последния кръг два пъти с по 3:0 гейма (25:15, 25:13, 25:15) и (25:16, 25:12, 25:17) отбора на Университета Южна Калифорния.

22-годишният Меретев игра и в двата исторически мача за своя тим. Във втората среща пловдивчанинът записа 4 успешни атаки и се нареди в Топ 6 по резултатност, след като старши треньорът на Кугърс Шон Олмстед пусна в игра всичките 14 състезатели, с които разполагаше в тимовия лист.

Отборът на Кирил Меретев влиза като №1 в четвъртфиналните плейофи, които започват на 17 април.