Не става и не става! Герена твърде неудобен за Ботев

Коментари (36)
21:53 / 09.04.2016
10736
Ботев не успя да стигне до сензация и загуби от Левски с 0:3 в мача от 28-ия кръг на "А" група, който се игра при проливен дъжд на стадион "Георги Аспарухов" в София. Така жълто-черните затвърдиха традицията от последните 19 години да нямат спечелена точка при гостуването си на сините.

За този период активът на пловдивчани е 17 загуби в 17 мача срещу Левски.

Още в 15-ата секунда домакините можеха да открият, но Божидар Краев направи фрапантен пропуск. Младокът се озова сам на празна врата и предпочете да шутира от воле, но много неточно в аут.

В 4-ата минута пък бе първата добра ситуация за пловдивчани. Йордан Христов опита силен шут от малък ъгъл, но вратарят Йоргачевич спаси.

Минута по-късно Тодор Неделев стреля изненадващо от далечно разстояние, при което топката среща гредата.

В 17-ата минута жълто-черните отново създадоха опасност пред противниковата врата. Това стана след пробив на Йордан Христов по десния фланг, при който той пусна технично топката покрай вратаря Йоргачевич, но нямаше никой от съотборниците му, който да засече пред голлинията.

В 33-ата минута Левски поведе в резултата чрез Венци Христов. Атаката почна от Георги Костадинов, който изведе в коридор нападателя и той технично прехвърли Голас от 10-ина метра за 1:0.

В 40-ата минута сините удвоиха преднината си. Роман Прохазка изстреля снаряд от около 20 метра и не остави никакъв шанс на Виктор Голас - 2:0.

През второто полувреме головите опасности почти липсваха. В 54-ата минута Венцислав Христов овладя от трудна позиция и успя да стреля, но над вратата.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Левски поведе с класическото 3:0. Де Ноер центрира към Веселин Минев, който с глава насочи топката към малкия пеналт. Там Прохазка от малък ъгъл я прати в мрежата зад Голас.

Осем минути преди края Бабатунде можеше да направи разгрома на Ботев още по-тежък, но след двойно подаване шутира в гредата.

Левски: Боян Йоргачевич, Веселин Минев (77- Бабатунде), Георги Костадинов, Сърджан Лукин, Александър Др. Александров, Александър Ем. Александров, Франсис Нар (58- Джереми де Ноер), Божидар Краев, Роман Прохазка, Радослав Цонев (68- Мики Орачев), Венцислав Христов.

Ботев: Виктор Голас, Орлин Старокин (73- Лазар Марин), Филип Филипов, Радослав Терзиев (72- Даниел Златков), Йордан Христов, Серкан Юсеин (46- Милен Гамаков), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Грегъри Нелсън, Наско Милев, Рахави Кифуети.