Тайбрек остави шампионките без победа на турска земя

10:28 / 03.04.2016
2064
Женският отбор на Марица (Пловдив) остана без победа по време на турнето си от приятелски срещи със силни отбори в Турция, след като загуби и последната си контрола на азиатския континент.

Шампионките на България стигнаха до тайбрек с първодивизионния Салихли Беледийе Спор (Салихли), но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 (25:22, 21:25, 14:25, 25:23, 6:15) гейма след 96 минути игра.

След като изоставаха с 4:8 при първото техническо прекъсване в първия гейм, момичетата на Иван Петков се възползваха от многото грешки в играта на противника и успяха да обърнат до крайното 25:22.

Във втората част туркините наложиха своето преимущество благодарение най-вече на своята блокада, а в третата им помогнаха и шестте точки, които записаха директно от сервис, за да поведат в мача.

Тимът на Марица успя да изравни с добра организация в играта и успешна атака в четвъртия гейм, но в тайбрека не успя да бъде равностоен на домакините и Салихли се поздрави с крайната победа.

Топреализатор на мача стана сръбската националка Ана Бьелица, която наниза 29 точки (6 аса, 4 блокади) за успеха на турския тим. В българския състав с двуцифрен актив завършиха центърът Виктория Григорова - 15 точки, диагоналът Ана Радичева - 14, и посрещачките Радосвета Тенева - 13, и Таня Събкова - 10.

Преди да отпътува за Салихли от Тургутлу, където изиграха две контроли с местния Серамиксан Спор, групата на Марица бе поканена да посети завода за керамика - основен спонсор на клуба (на снимката).