Марица пак загуби в Турция

08:18 / 01.04.2016
1550
Във втората контрола между женските волейболни отбори на Серамиксан Спор (Тургутлу) и Марица (Пловдив) този път домакините бяха тези, които постигнаха цели 17 точки от блокада (в първата вчера това бе активът на българския тим на този елемент), и това се отрази и на крайния изход - отново победа за туркините, но този път с 4:1 (23:25, 25:28, 25:19, 25:21, 25:22) гейма след 110 минути игра.

Първият гейм бе доста равностоен и с честа смяна във водачеството, като момичетата на треньора Иван Петков успяха да го измъкнат с минималното 25:23 и да поведат в мача. В следващите четири части обаче турският тим доминира на терена и успя да постигне убедителен резултат.

Срещу 17-те точкови блокади на Серамиксан, Марица отбеляза 13 пъти на този елемент, като отличник беше Мария Данчева с цели 7 точки. Шампионките на България показаха по-добър показател на сервис от силния си противник, като постигнаха 13 аса срещу 11 за домакините.

С 4 директни точки се отличи разпределителката Юлия Богмацер. Най-резултатни за Марица в този двубой бяха двата центъра - Виктория Григорова с 15 точки и Мария Данчева с 14.

Българската националка Десислава Николова, която играе за Серамиксан, направи 11 точки (2 аса, 8 атаки, 1 блокада) и отчете 75% добро посрещане.

Последната четвърта приятелска среща на маричанки от турнето им в Турция ще бъде в събота, 2 април, когато те ще гостуват на първодивизионния Салихли Беледийе Спор (Салихли).