Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби и третия си мач от квалификациите в Елитния кръг за ЕВРО 2016. Нашите паднаха с 1:2 от Шотландия в последния си двубой, който се игра в хърватския град Зукница.
С три минимални загуби, момчетата на Светослав Тодоров напускат битката. В пореден мач те нямаха никакъв късмет, и получиха гол от дузпа, и удариха греда.

В състава на нашите пълни 90 минути записаха футболистите на Ботев (Пд) Кристиан Димитров и Радослав Апостолов, които получиха и по един жълт картон.

Шотландците откриха резултата в 15-ата минута чрез Хардли, който вкара с глава след центриране на Бреслин.

Малко преди края на полувремето България изравни Александър Георгиев, възползвал се от асистенция на Краев.

Шотландците изковаха победата в 78-ата минута след спорна дузпа за нарушение на Венцислав Керчев. Точен от бялата точка бе Килти.

Три минути преди края Александър Георгиев удари и греда.

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Атанасов, Керчев, Ан. Георгиев, Ал. Георгиев, Йорданов (64-Буров), Цвятков, Краев, Минков (17-Лясков), Димитров, Апостолов.