ШК Пловдив окупира първите места в турнира "Цар Лъв“

13:02 / 28.03.2016
1154
Състезателите на Шахматен клуб Пловдив заеха първите три места в генералното класиране на първия от веригата турнири "Цар Лъв" - Димитровград.

Надпреварата се проведе по правилата на ускорения шахмат. Участваха 62 деца от шахматни клубове от София, Пловдив, Бургас, Асеновград, Раднево, Свиленград, Панагюрище и др.

Малките шахматисти играха общ турнир, като при момчетата имаше награди в две възрастови групи - до 9г. и до 14г., а при момичетата само една възрастова група - до 14г.

Победител в турнира е Ивайло Кирилов /ШК Пловдив/, следван от Иван Кочиев /ШК Пловдив/, като и двамата са с равен брой точки 6,5 от 7 възможни, но допълнителен показател определи победителя в турнира.

Трети в генералното класиране също е състезател на /ШК Пловдив/ - Симеон Тодев с 6 от 7 точки. Той е само на 8 години, но игра много успешно с батковците и заслужено зае трето място при 14-годишните.

При момичетата победителка е Галя Читакова /ШК Пловдив/, следвана от Валерия Добрева /ШК Панагюрище/, а трета завърши Пея Карова /ШК Пловдив/.

Турнирът "Цар Лъв" е част от подготовката на състезателите на ШК Пловдив за предстоящото Държавно първенство за деца и юноши, което ще се проведе от 02.04. до 10.04.2016г в Новотел Пловдив.