Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани:
42755 2438 (5.7%) 38253 481 728 19 985 (4.1%) 422 355 228 955 299 4 700 355 (2.1%) 205 553 998
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Малко футбол и много битка в пловдивско дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:40 / 27.03.2016Коментари (0)2567
© Пресслужба Ботев
Спартак и Ботев завършиха 0:0 в пловдивското дерби от 23-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Тодор Диев" под тепетата и бе изгледан от около 100 зрители.

Двата тима бяха максимално затруднени от изключително тежкия терен, който предразположи да има малко футбол и много битка. Съвсем логично, с оглед меко казано лошото състояние на тревната настилка, головите положения бяха рядкост и заслужено "гладиатори" и "канарчета" си разделиха по точка.

Още в първите секунди Милен Златков центрира отдясно и Димитър Митков засече с глава, но стражът на "синьо-белите" се намеси отлично и спаси. В 8-ата минута Димитър Митков отново се размина с гола, след като стреля от над 25 метра, а кълбото прелетя над напречната греда.

В 17-ата минута Здравко Кехайов се разходи през защитата на "жълто-черните" и центрира остро, но Ерик Кадиев внимаваше и изби.

С тази ситуация се изчерпаха головите положения за първата част, а зрителите наблюдаваха много брак в действията на футболистите и от двата отбора.

През второто полувреме картината не се промени особено, а разликата бе в това, че двата тима изпуснаха по едно чисто голово положение.

Първият отличен шанс се откри пред Спартак. В 52-ата минута "гладиаторите" пуснаха дълга топка зад отбраната на Ботев и играч в "синьо-бяло" се озова сам срещу Симеон Симеонов, стражът излезе и изби топката, но тя попадна в друг нападател, който стреля, а последвалият удар бе слаб и по никакъв начин не затрудни вратаря.

В 68-ата минута "канарчетата" изпълниха ъглов удар, топката бе избита и попадна отново в Томас Тотков, който центрира повторно, Мартин Татаров овладя и елегантно се освободи от защитник и остана на великолепна позиция, но ударът му от пет метра мина на сантиметри от гредата.

По този начин "канарчетата" записаха шесто нулево равенство от началото на сезона, а само преди 2 кръга завършиха при същия резултат с другия пловдивски тим Локомотив.

Момчетата на Иван Цветанов успяха да опазят в 14-ти мач мрежата си суха, което ги прави категорични лидери по тази класация в цялата Елитна юношеска група.

Въпреки това, "жълто-черните" изпитват сериозни затруднения при реализирането на головите ситуации и заемат седмото място във временното класиране.