Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Голов трилър на Герена! Ботев тресна Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:50 / 19.03.2016Коментари (2)3715
© botevplovdiv.bg
Ботев постигна изключително сладка победа над Левски с 3:2 в дербито от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов" и бе изгледан от около 50 зрители.

Двата тима оправдаха изцяло очакванията за дерби и сътвориха истинско голово шоу. "Канарчетата" повеждаха на два пъти в резултата, но и в двата пъти "сините" изравниха. Все пак, малко преди края, при третия си опит ботевистите задържаха аванса си и си тръгнаха с трите точки от София.

Срещата стартира вихрено и още в 3-ата минута Милко Георгиев проби отляво и с удар от границата на наказателното поле откри. Радостта на "жълто-черните" обаче бе кратка и в 12-ата минута "сините" изравниха след попадение от ъглов удар.

В 34-ата минута Атанас Пашалиев центрира от корнер, а Атанас Куманов се извиси над всички и с глава се разписа за 1:2.

През втората част отборите продължиха да редуват атаки към двете врати. В 63-ата минута столичани изпълниха свободен удар, топката не бе избита добре и при последвалия шут от 18 метра резултатът отново бе изравнен - 2:2.

В 80-ата минута момчетата на Иван Кочев упражниха преса в половината на "сините" и отнеха топката, след което Петър Чалъков пусна отличен пас към Яшар Байрам и той с удар в сглобката на вратата вкара за 2:3.

Две минути по-късно Петър Чалъков бе изритан брутално от Алекс Боримиров, но главният съдия не се престраши и показа само жълт картон на играча на Левски.

След грубото нарушение Чалъков се контузи и напусна терена, а треньорът на "канарчетата" бе извършил всичките си смени и ботевистите останаха с числено намален състав. В даденото от съдията продължение, след центриране в наказателното поле на Ботев, вратарят Атанас Гичев улови топката и бе изритан умишлено от футболист на "сините", който бе изгонен с директен червен картон.

По този начин Ботев постигна втора победа над вечния си съперник от началото на сезона, след като през есента се наложи с 1:0 над столичани в "Коматево".

Същевременно в Елитната юношеска група до 17 години Ботев изигра поредния си неубедителен мач и допусна загуба с 0:1 от Черноморец. Двубоят се игра на изключително тежкия естествен терен на базата на "акулите" в Бургас.