Спортните новини: Днес (24) | Вчера (21)
Ботев разгроми Монтана в U19
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:06 / 07.03.2016Коментари (0)2282
Ботев постигна убедителна победа с 5:0 над Монтана в мач от 19-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на един от естествените терени на базата на "канарчетата" в "Коматево". Момчетата на Иван Кочев изиграха силен мач, в който подходиха без никакво подценяване към съперника си и заслужено се поздравиха с трите точки.

Резултатът бе открит само 4 минути след първия съдийски сигнал, когато Атанас Пашалиев центрира от ъглов удар, а Исмет Рамадан се извиси над всички и с глава прати топката във вратата за 1:0. 60 секунди по-късно гостите пробваха удар от границата на наказателното поле, но той бе неточен. В 18-ата минута "сините" изпратиха дълга топка към половината на "канарчетата", отбраната на пловдивчани не се намеси убедително и след кратка суматоха последва слаб удар към Гичев, но стражът с лекота улови.

В 24-ата минута Яшар Байрам се откъсна по десния фланг, навлезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас към Милко Георгиев, който на 4 метра от вратата изпревари защитник и опъна мрежата за 2:0. В 27-ата минута "канарчетата" изпълниха бързо странично хвърляне и Исмет Рамадан се устреми към наказателното поле, навлезе в него и пробва диагонален удар, а кълбото се размина на сантиметри от страничния стълб. В 33-ата минута Рамадан отново бе близо до това да се разпише за втори път, но плътният му удар от 18 метра прати кълбото на метър над гредата. В 41-ата минута Милко Георгиев центрира отляво, но топката се оказа висока за Иван Кирев и той от няколко метра я прати над напречния стълб.

След почивката доминацията на пловдивчани продължи и действията се развиваха предимно в половината на отбора от Монтана. В 56-ата минута "жълто-черните" осъществиха нападение по левия фланг, което завърши с центриране към Иван Кирев, но точно преди нападателят да отправи удар кълбото бе избито от защитник. В ответната атака играч на гостите стреля от 20 метра, но над вратата. В 59-ата минута Исмет Рамадан за пореден път бе изпуснат от "синята" отбрана и нахлу в наказателното поле, но вместо да подаде към останалия на празна врата Иван Кирев реши да стреля и ударът му бе отразен от вратаря.

В 61-ата минута Атанас Ташолов пусна великолепен извеждащ пас към Исмет Рамадан, който овладя топката и с хладнокръвен удар прати кълбото между краката на вратаря за 3:0. В 66-ата минута Рамадан бе близо до своя хеттрик, но ударът му от 13 метра бе отразен от стража. В 73-ата минута Йордан Атанасов подаде към Яшар Байрам, а крилото с прецизен диагонален удар се разписа за 4:0. 3 минути преди края Милен Златков намери Мартин Татаров в наказателното поле, роденият през 1999-та година нападател изпревари вратаря и с удар в близкия ъгъл оформи крайното 5:0.