Розалин Пенчев с 12 точки в Турция, предстои му мач срещу Цецо Соколов

11:56 / 22.02.2016
907
Бившият състезател на Виктория Волей (Пловдив) Розалин Пенчев бе сред най-добрите волейболисти на своя тим Токат Беледийе Плевне, въпреки загубата на отбора в турската Лига 1.

В мач от 17-ия кръг на шампионата Пенчев и компания отстъпиха на третия във временното класиране Истанбул Буюкшехир с 1:3 (-19, 20, -22, -20) гейма като домакини.

21-годишният посрещач Пенчев (на снимката с №16) не игра единствено в първия гейм и завърши мача с 12 точки (2 блока и 59% ефективност в атака). Освен това пловдивчанинът записа 46% позитивно и 15% перфектно посрещане.

Пенчев бе третият най-резултатен волейболист за своя тим след украинеца Олександър Слатенко (17 точки) и Езел Филис (15 т.).

Токат Беледийе Плевне заема 10-о място във временното класиране с актив от 15 точки, 2 по-малко от 9-ия Бешикташ.

В следващия кръг Розалин Пенчев и съотборниците му приемат лидера Халкбанк с Цветан Соколов в състава си. Мачът е на 28 февруари от 15 часа.