Малките маричанки инкасираха втора загуба за сезона

09:22 / 03.02.2016
874
Отборът на Марица (Пловдив) до 19 години инкасира втората си загуба от началото на сезона в регион Витоша от Държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст. В първия кръг от втория полусезон Славия (София) успя да вземе реванш за поражението си от момичетата на Иван Радичев в последния мач преди Коледа в Пловдив и ги надигра с 3:1 (19:25, 25:21, 25:18, 25:20) в своята зала Панайот Пондалов.

Интересно е, че цели четири от състезателките, които играха днес срещу Белите - Мирела Шахпазова, Симона Николова, Вангелия Рачковска и Жана Тодорова, бяха част и от тима на Марица, спечелил чиста победа снощи в шампионата при жените.

С тази загуба Жълтите отстъпиха от позицията си на "есенен" първенец в първенството и вече са трети във временното класиране с 5 победи, 15 точки и 18:10 гейма. Лидер е Левски (София) с 5 победи, 16 точки и 17:7 гейма, следван от Звезди 94 (София) с 5 победи, 15 точки и 17:9 гейма. Славия пък е на четвърто място с 5 победи, 14 точки и 16:9 гейма.

Така изравнените сили на първите четири тима в таблицата предвещават оспорвана надпревара и интересни битки до края на редовния сезон. В следващата си среща пловдивчанки посрещат последния в класирането Хектор (София) тази неделя, 7 февруари, от 14:00 б.в. в зала Лаута.