Играем срещу Португалия в Лисабон, редим мач и с Япония

13:17 / 19.01.2016
1246
БФС потвърди контрола между Португалия и България. Двубоят срещу Кристиано Роналдо и компания ще е на 25 март в Лисабон. Началният час и стадионът ще бъдат уточнени малко по-късно. Иберийците се подготвят за финалите на Евро 2016 във Франция.

Последният голям приятелски мач, който националите ни играха, бе през май 2012, когато при Любослав Пенев победихме Холандия в Амстердам с 2:1.

Преди дни бе потвърден още един двубой за лъвовете през март. На 29-и гостуваме на Македония в Скопие. В същото време стана ясно, че националният отбор планира мач в Япония в края на месец май, след финала на родното първенството, пише "Труд". Контролата изглежда сигурна, а пътуването ще е почти веднага след големия шоумач по случай 50-годишния юбилей на Христо Стоичков на 20 май.

На 30 май 2013 година лъвовете, водени от Любослав Пенев, победиха Япония като гост с 2:0. Точен бе Станислав Манолев и автогол. През 2006-а трикольорите със селекционер Христо Стоичков спечелиха в турнира "Кирин Къп" с 2:1 над Япония в Осака. Победния гол вкара сегашният треньор на ЦСКА Христо Янев в последната минута, а в първата се разписа Светослав Тодоров.

Трите проверки ще са част от подготовката на отбора за участието на трикольорите в квалификациите за Световното първенство в Русия през 2018 година, които започват през септември. Нашите са в група с Холандия, Швеция, Франция, Беларус и Люксембург.