Гришо стартира с двусетова победа в Сидни

1413

Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира в Сидни. Най-добрият български тенисист се включи директно от втория кръг, в който срещна уругваеца Пабло Куевас и го отстрани в два сета - 7:6(2), 6:4. По този начин първата ни ракета вече има предимство в мачовете с 41-ия в света южноамеркинаец - 2:1 победи.

На 1/4-финалите Гришо ще се изправи срещу осмият поставен Александър Долгополов. Украинецът е сред удобните съперници на българина. Димитров води с 3:1 победи, като в статистиката не влиза отказа на Долгополов на четвъртфиналите в "Куинс клъб" през 2014 година, когато Гришо спечели титлата.

Четвъртфиналът в Сидни трябва да се изиграе в четвъртък.

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!