България загуби от Русия втория си мач в Берлин
Българският национален отбор загуби втория си мач от група Б на олимпийската квалификация в Берлин срещу Русия с 0:3 (20:25, 22:25, 17:25) пред около 1900 зрители в "Макс Шмелинг Хале". Основната разлика в срещата дойде от мощния начален удар, който изпълняваше "сборная". Силният сервис на олимпийския шампион проби посрещането на "лъвовете", а от там дойдоха и най-сериозните проблеми в играта ни.
Топреализатор в срещата стана Александър Волков от победителите с 13 точки. Най-резултатен за представителния ни тим бе капитанът Владимир Николов с 11 точки, а центърът Николай Николов завърши с 9 точки.
Поражението намали значително шансовете на "трикольорите" за класиране в следващата фаза. Днес от 17:50 ч.е последният мач на националите от групата срещу европейския шампион Франция.
За да се класират на 1/2-финал момчетата на Пламен Константинов се нуждаят от задължителна и максимално убедителна победа над "петлите".