Марица бие на своя клубен празник - 3:0 над Асеновец

12:28 / 21.09.2008
1846
На своя клубен празник - 87 години от основаването си, футболистите на Марица разгромиха с 3:0 третодивизионния ФК Асеновец в контрола днес. Мачът се игра на градски стадион „Шипка” в Асеновград, а кършиякалии тотално превъзхождаха домакините и достигнаха лесно до успеха.

Маричани решиха на практика мача още през първото полувреме. В 36-ата минута нападателят Тодор Тодоров напредна дълбоко в половината на Асеновец, центрира остро по диагонала и привлеченият през лятото бивш нападател на Ботев Веселин Филипов вкара първия си гол с жълто-синия екип за 1:0. В 44-ата минута след бързо контра на кършиякалии последва голямо мелле пред асеновградската врата. Най-съобразителен в тази ситуация се оказа защитникът Иван Димов, който с ефектен удар удвои.

През второто полувреме футболистите на Марица продължиха да натискат своя съперник, но успяха да вкарат още само едно попадение във вратата на домакините. Третият гол падна в 61 –ата минута на срещата, а негов автор бе другото ново попълнение в Кършияка - Стефан Учиков. Опитният голмайстор напредна по крилото и когато защитниците на Асеновец очакваха остро негово центриране, той фалцира хитро топката точно в опразнената им врата за 3:0.
Заради контузии контролата днес в Асеновград пропуснаха двама от основните играчи на маричани – Рангел Абушев-Рони и Димитър Байрев

Лекарят на отбора д-р Здравко Тарълов-младши не искаше да рискува здравето им и реши да ги остави на трибуните.

Абушев все още чувствал леки болки в адукторите, които го мъчат от началото на сезона. Митко Байрев пък е получил тези дни мускулно разтежение.

След спаринга срещу ФК Асеновец, кършиякалии бяха пуснати от старши треньори си Манол Георгиев в почивка за малко повече от два дни.

Наставникът събира тима си отново в понеделник в 17 часа за първа тренировка от новата седмица.