Спортните новини: Днес (19) | Вчера (16)
КЦМ-ООП спечели Купата на Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:18 / 23.11.2015Коментари (0)3300
©
"Орлетата" с обрат в последните минути на финалната среща
Заместник кметът на Пловдив Георги Титюков връчи купата на капитана на КСМ-ООП Николай Старев, минути след като неговия тим КЦМ-ООП спечели трудно първата си титла в Градска Футболна Лига, побеждавайки с 5:3 достойно представилия се тим на ЛАОС. Така "орлетата" вдигнаха КУПАТА НА ПЛОВДИВ и по този начин оставят трофея във витрината на КЦМ, след като през сезон 2014 неин притежател бе тимът на КЦМ-ОЦП.

Въпреки победата на КЦМ-ООП, играта на двата отбора изобщо не предвещаваше подобра развръзка. Още в третата минута страховито воле на Петко Василев оплете топката в мрежата на Пламен Стоянов. Това вдъхнови играта на ЛАОС и оттук почти до края на срещата те контролираха събитята в срещата. Иван Филев удвои преднината в 13-та минута, а до края на полувремето КЦМ-ООП успяха да върнат едно попадение чрез страхотно двойно подаване между Пейо Батинов и Георги Стефанов, което последният превърна в гол.

Още след второто попадение за ЛАОС, футблистите в черно се надпреварваха да пропускат чисти голови положения. Резултатът спокойно можеше да набъбне на 5, дори 6 гола в полза на "тотаджиите", като на два пъти гредата бе сигурен помощник на вратаря Стоянов. Но за тяхно съжаление правилото "не вкараш ли ще ти вкарат" сработни с бясна сила. КЦМ-ООП повтори постижението в полуфиналната среща с VIP Dent. Оставаха по-малко от десет минути до края, но въпреки опитите си нещо да променят в резултата, чистите голови положения бяха на сметката на ЛАОС. Тогава дойде мигът на "спасителят" Иван Атанасов. Подобно на полуфинала, защитникът с номер 5 поведе своя тим към трофея. Добри Орловски поднесе една висока топка зад гърба на защитата и Атанасов от воле разстреля от упор Благомир Петков. Този гол в 44 минута сякаш предизвика рухване в редиците на ЛАОС. Последваха четири минути на шок, през които "черните" загубиха срещата. Антонио Цанков пое една открадната топка, преодоля противниковата защита сам и матира вратаря Петков. Последва извеждащо подаване на Ридван Хаджифейзула към Добрин Орловски и последния не сбърка - 4:2. Петото попадение не закъсня, Иван Атанасов открадна една топка и контраатаката завърши с попадение не Хаджифейзула. До края на мача, ЛАОС върнаха едно попадение и направиха още един пропуск, но за повече нямаха сили. Игралият силно в тази среща Костадин Койчев оформи крайното 5:3 с попадение в 50-та минута.

Така КЦМ-0ОП спечели първият си трофей от Градска Футболна Лига, като лично заместник кметът на Пловдив, отговарящ за спорта, Георги Титюков им връчи КУПАТА НА ПЛОВДИВ 2015.

От детската школа в първия отбор! Петима локомотивци дадоха пример на бъдещи таланти
Ботев пусна билетите за следващото домакинство
Пореден шахматен фестивал ще се проведе в Пловдив
Над 20 пилоти от Пловдив и региона участваха в благотворително състезание на писта "Лаута"