Спартак с класика над Волов

19:08 / 20.09.2008
2800
С два гола и асистенция на Георги Стоянов Спартак удари с 3:0 Волов (Шумен). Нападателят изработи попаденията си през първото полувреме, а след почивката подаде за гола на Иван Площаков.

Героят на мача Георги Стоянов вкара с глава в 12-ата минута след центриране отляво на Красен Трифонов. Седем минути по-късно Стоянов бе изведен на скорост в пеналта и с диагонален шут намери долния десен ъгъл за 2:0. До почивката вратарят на Спартак Стефан Стойчев - Вутата извади опасни изстрели на Любомир Величков и Аян Хасан от Шумен.

Веднага след почивката Георги Стоянов изведе с глава Площаков, след груба грешка на защитата и Иван с премерен шут покачи на 3:0. В 67-ата минута вратарят на Волов Вихрен Узунов спаси силен удар на Йордан Христов. Пловдивчани проиграха още 4-5 голови положения.