Група мигранти отказва да слезе от автобус в Швеция, защото навън е било студено и не харесвали къщите за настаняване, съобщава БГНЕС.
Мигрантите се оплакват, че са изпратени на хладно място, а дървените къщи в Ломедсфорсен, недалеч от границата с Норвегия, били много отдалечени от града, съобщават местните власти. 60-те мигранти пристигнаха с автобус в неделя вечерта и в Ломедсфорсен трябваше да бъдат регистрирани и да подадат молби за получаване на убежище.
Те обаче отказаха да слязат от автобуса, когато разбраха, че къщите са в местната гора. Мигрантите поискаха да бъдат настанени в някой голям шведски град или да бъдат върнати обратно в Германия.
Държавната агенция за миграция в Стокхолм "Миграционсверкет" съобщи, че това е най-доброто място, което могат да предложат за настаняване, защото страната вече е приела прекалено много мигранти.
В Швеция пристигат по над 10 000 мигранти всяка седмица.








Elestar
на 28.10.2015 г.
ба*ти и нахалното общество , къде са тези емигранти. Абе като не ми хареса , това което им се предлага , да си ходят там от където са дошли. Като не им харесва , бой бой , докато започне да им харесва и оценят това , което имат, иначе те никога няма разберат смисъла. Не стига че ги приемат , дават им подслон ... Нямам думи просто
Анонимен
на 28.10.2015 г.
Да ги пратят тогава обратно в Турця. Нали те сте дъргат бейанците далеч от европата. А и в Гернаня палят редовно бейански центрове.
boko_611
на 28.10.2015 г.
Айде ся ги товарете и ги връщайте обратно там откъдето са дошли-никой в крайна сметка не ги е канил с хляб и сол в Швеция или където и да било.!!!
минавам оттук
на 28.10.2015 г.
Точно в Швеция няколко пъти запалиха къщи с бежанци.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!