Спортните новини: Днес (21) | Вчера (28)
Ботев с убедителна победа над Пирин в U19
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:58 / 22.10.2015Коментари (0)2649
©
Ботев постигна убедителна победа с 4:1 над Пирин (Благоевград) в среща от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра под непрестанния дъжд на естествен терен №1 на базата на "канарчетата" в "Коматево".

"Жълто-черните" стигнаха лесно до успеха, като не оставиха съмнение в това кой е по-класният отбор. В 5-ата минута Йордан Атанасов изведе Борис Тютюков сам срещу вратаря на "орлите", а нападателят елегантно преодоля стража и пусна топката покрай него за 1:0. В 9-ата минута пловдивчани вече имаха два гола аванс, след като Атанас Куманов центрира отляво, а Йордан Атанасов с удар от движение покачи на 2:0. Само след още 60 секунди ботевистите бяха близо до трети гол, но след удар на Виктор Пенчев топката се отклони от левия страничен стълб.

В 13-ата минута резултатът бе намален, след комичен автогол на "канарчетата". Александър Грънчарски получи топката пред наказателното си поле и абсолютно необезпокояван реши да връща към вратаря си, но хвана Атанас Гичев в крачка и топката се насочи към вратата и прекоси голлинията за 2:1. Това попадение обаче по никакъв начин не промени статуквото и още в 17-ата минута преднината от два гола отново бе факт, след като Рангел Игнатов изпълни по великопелен начин свободен удар от около 22 метра. До края на първата част момчетата на Иван Кочев създадоха още няколко интересни ситуации, но до нов гол не се стигна.

След почивката "канарчетата" рязко свалиха оборотите и играта се водеше предимно между двете наказателни полета, а головите положения бяха рядкост. В средата на полувремето гостите стигнаха до няколко добри положения, но Евгени Бакларов отрази на два пъти опасни удари на футболисти в "зелено". В заключителните секунди на срещата Милко Георгиев центрира от ъглов удар, а Кристиан Димитров се извиси над всички и с глава засече топката в мрежата за крайното 4:1.