Ботев разпиля Янтра като гост за Купата при набор 2000 и обезмисли реванша

19:26 / 15.10.2015
2101
Ботев постигна убедителна победа с 6:0 над Янтра (Габрово) в първи осминафинал от турнира за Купата на БФС при набор 2000. Двубоят се игра на изключително тежкия терен на стадион "Васил Априлов" в Габрово, а "жълто-черните" доминираха тотално и с изразителния си успех обезмислиха реванша.

Водените от Иван Цветанов и Стефан Стоянов ботевисти реализираха по три гола в двете полувремена. Преди почивката се разписаха Васил Пунарджиев, Кристиан Добрев и Димитър Митков, а през втората част Митков добави още един гол, последван от попадения на Денислав Минчев и Благовест Данчев. В 70-ата минута контузия получи Васил Пунарджиев и в заключителните минути на срещата пловдивчани играха с числено намален състав.

Реваншът между двата тима е на 27-ми октомври от 14:00ч. на базата в "Коматево".