Двама от "Цар Симеон" бягат за националния тим на Обиколката на България
Двама колоездачи на пловдивския велотим "Цар Симеон Рея96" ще участват от името на националния ни отбор на предстоящата 58-ма международна колоездачна Обиколка на България. Преотстъпеният преди година в италианския професионалния елитен клуб "Нипо Ендека" Стефан Христов и младежкият национал Светослав Недев са повикани в разширения състав на държавния тим за престижното състезание, което стартира на 8 септември в Троян.
Докато Христов, който от 2 години се състезава в Италия, е участвал многократно в този старт, то Обиколката за Недев ще бъде дебют в такова мащабно състезание, Обиколката на България ще бъде дебют в състезание от толкова висок ранг.
Надпреварата е с високия коефициент на трудност 2.2 и ще събере много елитни бегачи от цяла Европа. Освен пловдивския Цар Симеон Рея96, в състезанието ще се пуснат още 16 български и чуждестранни отбора, които вече са потвърдили участие, между които елитни тимове като германския Спаркасе, Динатек (Латвия), Улан (Литва), норвежкият Спаренбанкен, Палмейрас ризорт-Тавира (Португалия) и Пурис-Камен (Хърватия). В Обиколката със свои представителни състави идват Сърбия, Македония, Гърция, Русия и Румъния. Очакват се потвърждения за участие на тимове от Унгария, Австрия, Албания и Италия.