Близо двучасов разбор на загубата с 0:2 от Дунав в първия шампионатен кръг на Източната „Б" група, направил старши треньорът на Марица Иван Петров-Чекиста вчера, съобщиха от пресслужбата на "кършиаклии". Наставникът емна отбора на здрава сутрешна тренировка, а след нея събра всички футболисти пред видеото, за да направи обстоен анализ на играта на маричани срещу русенци и посочи грешките им в мача. Чекиста проведе и индивидуален разговор с всеки един от играчите.
"Анализирах играта на момчетата, посочих грешките, всичко е нормално. Но какво точно съм им казал си остава в съблекалнята. Опитах се да ги вдигна на крака, да им вдъхна доверие и им възвърна самочувстието. Нищо чак толкова не е станало и не бива да се правят трагедии от една загуба. Сега ни предстои тежък мач срещу Спартак и момчетата ще имат шанс за реванш.Това все пак е пловдивско дерби и няма нужда от допълнителна мотивация", каза Иван Петров.
Маричани тренираха днес само веднъж - сутринта, а за следбед Чекиста отмени предвидената трениравка, да да може всички футболисти да гледат директно мача на Левски срещу беларуския БАТЕ Борисов от втория предварителен кръг на Шампионската лига.












Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!