Волейнационалите започнаха Олимпиадата с победа над домакините

17:26 / 10.08.2008
1875
Мъжкият ни национален отбор по волейбол стартира с победа участието си на Олимпийските игри в Пекин. Нашите постигнаха победа над домакините от Китай с 3:1 (25:20, 25:21, 26:28, 25:19) гейма. "Лъвовете" взеха първите два гейма с 25:20 и 25:21, като водеха през цялото време в точките. В третия гейм, когато нашите взеха преднина и трябваше да заключат двубоя с класически резултат се отпуснаха, направиха няколко грешки и позволиха на китайците да го спечелят с 28:26.

В четвъртия гейм възпитаниците на Мартин Стоев бяха безапелационни, не позволиха отпускане дори за момент и затвориха мача с 25:19 и 3:1 гейма.

За България участие не взе капитанът Пламен Константинов, който е получил лекарска забрана и няма да играе до края на надпреварата.

Следващите съперници на нашите в турнира са Япония (12 август), САЩ (14 август), Италия (16 август) и Венецуела (18 август).